Solana Tabanlı Bu Protokolden Airdrop Müjdesi: 100 Milyon Token!

Kripto para piyasası düşüş yörüngesinde olsa da yeni projeler ve yeni tokenlerle yoluna devam ediyor. Bu da piyasanın dinamik yapısıyla oldukça uyumlu. Son bir hamle, Solana ekosisteminde merkezi olmayan bir türev ticaret platformu olan Drift Protocol’den geldi. Protokol, birkaç hafta içinde DRIFT yönetişim tokenlerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu bağlamda yaptığı açıklamada kullanıcılarına airdrop müjdesini verdi.

Drift Protocol, token çıkarıyor: Airdrop geliyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasadaki düşüş havası moralleri bozdu. Bununla birlikte, daha geniş perspektiften baktığımızda piyasa 4 ayda oldukça mesafe almayı başardı. Dahası, bir çok uzman ve analist bu dönemleri fırsat olarak gördüğünü söylüyor. Bu doğrultuda yatırımcılar gözlerini dört açmış yeni fırsatları kolluyor. Bu fırsatlardan birisi de hiç şüphesiz airdrop etkinlikleri. Airdrop, ücretsiz token veya coin dağıtımı anlamına geliyor. Solana merkezi DEX Drift Protocol, bir yönetişim tokenı olan DRIFT’i başlatmayı planlıyor. Dolayısıyla, kullanıcılar için bir airdrop yapmak da gündemlerinde.

Daha önce Drift, kullanıcılarını cezbetmek için bir puan programını başlattı. Token de bu programın ardından geldi. Açıklamaya göre bu airdrop’un çoğu, uzun süredir Drift kullanıcısı olanlara gidecek. Drift, ilk olarak Solana üzerinde sahiplerine karar alma yetkisi veren bir token yaratıyor. Bu token, operasyonları merkezsizleştirmeyi amaçlıyor. Drift, bu tokenların bir kısmını çeşitli ödüller ve airdroplar için kullanacak. Bir kısmı da protokolün geliştirilmesine katkıda bulunanlara ödeme yapmak için ayrılmış durumda.

Drift Protocol, bu airdrop için ayırdığı 100 milyon token’ın çoğunun uzun vadeli Drift kullanıcılarına tahsis edileceğini söyledi. DRIFT’in toplam arzının %10’u kullanıcılarına; %22’si girişim yatırımcılarına; tokenlerin %43’ü ekosistem gelişimi için kullanılacak. Ayrıca, tokenlerin %25’i protokol gelişimi için ayrılacak.

Protokol, Solana üzerinde tek durak olmayı amaçlıyor!

Drift Protocol, Solana üzerinde kripto yatırımcılarının tek durak noktası olmayı hedefliyor. Ana ürünü, spekülatörlerin kriptoları kaldıraçlı olarak alıp satabilecekleri bir ticaret hizmeti. Drift ayrıca spot ticarete ve yüksek riskli finansal araçlara da ev sahipliği yapıyor. Yeni bir ürün olarak, yatırımcıların henüz piyasaya sürülmemiş tokenlara bahis yapmalarını sağlıyor.

Drift Labs, DeFi için bir değer yığını oluşturmak üzere önemli kaynaklar harcadı. Kripto piyasasında yaşanan çöküş sırasında Drift, sigorta fonuyla kötü borçlara karşı korundu. Bununla birlikte, piyasada yaşanan ani fiyat düşüşüne rağmen Drift, ayakta kalmayı başardı. Drift Labs’in ana katılımcısı Cindy Leow, şirketin bir DEX olmaktan daha fazlasını hedeflediğini söyledi. Leow, piyasa çöküşü sırasında büyük bir tasfiyeye uğradıklarını belirtti. Ancak, likidasyonların iyi gittiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x