Almanya’nın Köln kentinde ilk teravih namazı kılındı

Ramazan ayının gelmesi ile Almanya’da Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Köln kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Köln Merkez Camisi’nde ilk teravih namazı kılındı.

GENEL BAŞKANDAN MESAJ

DİTİB Genel Başkanı Muharrem Kuzey, verdiği vaazda Ramazan ayının anlam ve önemine değinerek, “Ramazan ayı, irademizi terbiye eden, bireysel ve toplumsal duyarlılığımızı güçlendiren, beraberinde getirdiği güzel öğretilerle yaşantımızı güzelleştiren bir rahmet mevsimidir“ dedi.

RAMAZANA ULAŞMANIN MUTLULUĞU

Arkadaşlarıyla teravih namazı kılmaya gelen Davut Karapınar, “Mevlamıza sonsuz şükürler olsun Ramazan’a bizi yine kavuşturdu. Bizde ilk teravih deneyimini Avrupa’nın en büyük camisinde yaşayalım istedik o sebeple arkadaşlarla buraya geldik inşallah birazdan ilk teravih de safımızda yerimizi alacağız. Birlikte bu duyguları kardeşlerimizle yaşayacağız. Bu vesileyle herkesin ramazanı mübarek olsun, İslam alemine hayırlar getirsin“ dedi.

FARKLI IRKLARDAN MÜSLÜMANLAR BULUŞTULAR

Teravih namazı kılmaya gelen Hüseyin Tunç ise, “Teravih kılmaya geldik. Allah’ıma şükürler olsun bizi bir ramazana daha kavuşturdu. İslam alemine hayırlı olsun. İnşallah barış olsun“ ifadelerini kullandı. Teravih namazına Türklerin yanı sıra farklı milletlere mensup çok sayıda Müslüman katıldı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x